3 metody, jak změřit velikost prstýnku v pohodlí domova

13.03.2023
Určitě jste byli už několikrát nešťastní z toho, že byste si velice rádi pořídili Vámi vybraný prstýnek, ať už pro sebe, nebo byste chtěli obdarovat partnerku či partnera, ale bohužel jste neznali velikost prstýnku, bez které se při tomto výberu bohužel neobejdete..

Proto bych Vám ráda nabídla 3 metody, dle kterých si můžete, v pohodlí domova, změřit velikost prstenu.


1. metoda 

(Vnitřní průměr v mm x Pí): Pravítkem změřte vnitřní průměr prstenu, který momentálně nosíte a jeho velikost v mm vynásobte veličinou Pí. Pokud by byl vnitřní průměr např. 17 mm, tak Vaše velikost je 53,40 (17 mm x 3,14159 = velikost 53,40).


2. metoda

Vystřihněte delší kousek asi 5 mm širokého papírku. Obtočte papírek kolem prstu, který chcete měřit, v místě, kde papírek přečnívá přes první konec, udělejte fixem čárku, papírek přiložte k pravítku a změřte vzdálenost mezi začátkem papírku a vyznačenou čárkou. (Např. vzdálenost 54 mm odpovídá velikosti prstenu 55) 
Můžete také použít například provázek či pevnou stuhu 

Dejte pozor na to, aby měření probíhalo při pokojové teplotě. Velikost prstů se totiž může lišit! Pokud máte ruce zkřehlé zimou, a nebo je vám velké horko, nemůžete dojít ke správnému výsledku.
Nejlépe měřit během dne a měření párkrát opakovat. 

3. metoda

V případě, že ve své domácnosti disponujete posuvným měřítkem (šuplérou) s milimetrovou ryskou, pak můžete zjistit velikost prstenu i tímto způsobem. Jednoduše umístěte posuvné měřítko ze strany prstenu a nebo rovnou pod kloub na prstu, na který chcete prsten umístit, a zjistěte rozměr.  Pak už jen opět použít matematiku (Prúměr prstenu vynásobit Pí = výsledek)  

Nebo pro ušetření pár horkých chvil s čísly, použít zde přiloženou tabulku ;)