Stříbřenka a její start

03.04.2023
Už od mala jsem si přála mít vlastní značku, která bude třeba dělat lidem krásnější šatníky, v podobě originálních šatů, nebo ručně vyráběných doplňků či dekorací. Na základní škole jsem byla, jako asi každá druhá holka, zapálená do vyrábění náramků z korálků, provázků, či různé klíčenky na batoh z bužírek.. A tak dále...Proběhlo také období háčkování například nesmrtelných "hakisáků" ale tomu jsem moc na chuť nepřišla, jelikož mi umění háčku moc nešlo a oko jako oko se nekonalo, takže místo pěkně kulatého hakise, jsem si vytvořila zvláštně vyhlížející šišku :)))  Nicméně jsem se souběžně z těmito činnostmi věnovala od dětství s láskou keramice. Každý pátek asi 8 let jsem se věnovala keramice. Jak bych si přála se do této doby zase vrátit, sednout k hlíně, pozdravit mou milovanou vedoucí kroužku Zuzku a vymodelovat si panenku, pečlivě vybírat glazuru a těšit se na hotový výrobek. Ale ty bezstarostné pátky patří k těm nejkrásnějším vzpomínkám. Keramiku jsem chtěla studovat i na střední škole, přála jsem si jít na uměleckou školu s tímto zaměřením.. Ake osud tomu chtěl jinak a já uspěla v přijímačkách na střední v oboru Zubní technik.. takže jsem od své milované keramiky a kreativního vyžití nebyla zas tak daleko. 

 Takže jsem pár let trávila ve společnosti modelovacích vosků, pryskyřice, prefabrikovaných zubů, alginátových otisků zubů, brouků, kovů a plno dalších důležitých věcí, abyste vy, pacienti :) , měli zase krásné úsměvy :) Pak jsem si dala chvíli od kreativního světa pauzu.. dala se na dráhu sestřičky u zubaře a to byla super jízda :)) Mám ráda lidi, mám ráda společnost a baví mě zuby a celá zubní praxe :)  Nespočetné krát jsem asistovala při chirurgickém zákroku jako je aplikace implantátu, doplňování kosti umělou kostí, nebo třeba extrakce zubu. Ale i základní úkony, které můj pan zubař v Praze, či paní doktorka na Mníšku prováděli a já mohla asistovat, mě děsně zajímaly a bavily! 

Ale pak byl s ordinací útrum, jelikož jsem otěhotněla s Agátkou a musela hodně, hodně odpočívat, aby bylo vše v pořádku. Ale po čase člověka to odpočívání přestane bavit, že :) Tak jsem si pomaloučku začala zase projíždět kreativní stránky. A kreativita zase začala startovat :))

A tak vznikl první nástřel v podobě body pro Agátku se jménem, které jsem namalovala, po jejím narození nějaká ta trička s "vtipnými" nápisy (haha matka na mateřské se snaží být zábavná... :D ) Ale pak se mi zrodil nápad, že bych Agátce mohla vytvořit nějakou bundu s jejím jménem. A tak jsem zasedla, v tu dobu k oblíbenému :))) Aliexpressu a krásný 2 měsíce si počkala na balíček :)) Z rodných Čisovic si přivezla babičku mezi šicími stroji v podobě červené Veritasky a dala se do díla. A tím vznikl můj první větší projekt v podobě džísky se jménem, ke které se občas zase vrátím a s láskou i pro vaše maličké skřítky vytvořím jedinečnou bundu se jménem :) 

Moje tvoření, jak víte, neskončilo jen u bundiček pro děti. Pokračovalo přes Quiet Booky, šitá hnízda pro miminka dál.

Ale o tom zase příště :)

Vaše Stříbřenka